Problema – PAUKŠČIAI

Problema – PAUKŠČIAI

Ar oras leido darbuotis? O kailesa rulonus paukščiaip technika? Ar nepavedė šiais metais? Ar pasigaminote kokybiško pašaro savo gyvuliams? Tai dažnai užduodami mūsų klausimai nuvykus pas ūkininkus. Daugelyje ūkių išgirstame, kad viskas sekėsi puikiai, darbai ėjo kaip iš pypkės, tik štai, eilinį kartą užpuola paukščiai ir pralesa skylutes rulonuose, nesvarbu ar rulonai laukuose, ar jau sukrauti stirtose prie fermos. KĄ DARYTI…?  Dėl to turėjome gaišti laiką užklijuojant skylutes specialia PVC juosta, kad nesugestų pašaras, ir žinoma, pats jautiesi nekaip, kai žinai, kad plėvelė prakirsta paukščio… Kaip apsisaugoti nuo paukščių? Gal vietoj baltos plėvelės naudoti žalią ar juodą?

Tyrimai rodo, kad žmonės mato dangų mėlyną, kadangi taip jiems yra lengviau. Žmogaus akiai sunku pastebėti violetinius bangų ilgius, reiškiančius, kad, iš tikrųjų, dangus yra violetinis. Tuo tarpu paukščiai mato ultravioletinius spindulius, nematomus žmogui. Be to, teigiama, kad paukščiams reikia nuo penkių iki dvidešimties kartų didesnio kiekio šviesos negu žmonėms. Tokio ryškumo šviesa gyvūnams reikalinga tam, kad jie galėtų skirti spalvas, manoma, plėvelės spalvą paukščiai gali skirti tik labai saulėtą dieną. Paradoksas tas,kad į plėvelę yra dedami specialūs UV priedai, apsaugantys plėvelę nuo saulės spindulių, kurie, turbūt, kreipia paukščių dėmesį pasmalsauti ir paknibinėti ten įstrigusių šapaliukų ir vabaliukų. Paukščių ypatingai jautri klausa, todėl ką tik susuktas rulonas skleidžia trumpus garsus, kurie taip pat patraukia paukščių dėmesį.

Mes rekomenduojame – jeigu nėra galimybės operatyviai susivežti rulonų į stirtą, laukuose pastatyti garsines paukščių patrankas – laikinai tai padeda. Suvežtus rulonus ir sukrautus į stirtas, rekomenduojame užsidengti specialiu tinklu. Paukščiai labai baidosi nuo tinklinės medžiagos ir jos vengia.

 

Komentarai išjungti.